• از عزیزانی که قصد ثبت نام در سایت را دارند درخواست می گردد ابتدا قوانین و مقررات را مطالعه فرمایند

قالب 1 دریچه لانه کبوتری

lotfi

واحد لطفی
#3
حقیقتا من در هیچ کتابی نخواندم که مستقیما جنس این دریچه ها رو گفته باشه.اما از آنجا که لایه داخلی رگها و همچنین لایه داخلی قلب بافت پوششی است پس منطقی به نظر می رسد که جنس دریچه های لانه کبوتری و همچنین سایر دریچه ها مثل دریچه های دهلیزی بطنی و ... از نوع بافت پوششی باشد. چون در واقع این دریچه ها نوعی چین خوردگی از بافت داخلی هستند. البته در یک سی دی از آقای فخریان(درحال تشریح قلب) شنیدم که جنس دریچه های قلبی در اصل از بافت پوششی است(با همان استدلال بالا) که برای استحکام بیشتر در زیر آن بافت پیوندی هم وجود دارد.
 
#9
چون بافت پوششی استری از بافت پیوندی در داخل دارد به نظر من در شکل کتاب مطابق با منابعی که همکاران محترم بیان کردند از جنس پیوندی است .
 
#11
با سلام خدمت همکاران گرامی.ممنون از رهنمایی شما. بیشتر از بافت پوششی می باشد که اینجانب به اشتباه پیوندی نوشته بودم
 
#12
جنس تمام دریچه ها از بافت پوششی با آستر پیوندی میباشد.مطابق با مطالب بافت شناسی رجحان ، هر دریچه لانه کبوتری از چین کوچکی از لایه داخلی سیاهرگ ( انتیما) تشکیل شده است که داربست آن بافت همبند ارتجاعی و دو طرف آن از آندوتلیوم ( بافت پوششی داخل رگ) پوشیده شده است.
 
آخرین ویرایش:
#13
جنس شون حدودا از جنس رگ هاست
دریچه ی لانه کبوتری از جنس پروتئین و بافت پیوندی است
 
#14
با سلام
جنس دریچه ها از بافت پیوندی با آستر پوششی است
منبع : اینترنت
 
#15
سلام
_ دریچه های سیاهرگی لانه کبوتری زوج هستند
_ دارای بستر آزاد به سمت قلب و قاعده آزاد به طرف دیواره سیاهرگ هستند
_ اما جنس دریچه ها : هر دریچه دارای بافت پیوندی که شامل رشته های الاستیک زیاد بودهو از خارج توسط یک لایه اندوتلیال پوشیده شده است.
_ در سیاهرگ هایکوچک و زیر قلب وجود دارند.
 
بالا