• از عزیزانی که قصد ثبت نام در سایت را دارند درخواست می گردد ابتدا قوانین و مقررات را مطالعه فرمایند

بی بی کد تأثیر الگوی خواب و کیفیت زندگی بر سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

#1
- سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) یک بیماری مزمن است که با علائمی مانند سیکل نامنظم، پرمویی و وجود کیست‌ در تخمدان مشخص می‌شود. این بیماری یک بیماری التهابی مزمن و خفیف است. مقاومت به انسولین در این بیماری یک مشکل اساسی است. به همین دلیل ممکن است در مبتلایان به تخمدان پلی‌کیستیک، دیابت نوع ۲، بالا و پایین رفتن چربی خون، تصلب شرایین یا گرفتگی عروق و بیماری‌های قلبی-عروقی به وجود آید. در این بیماران خطر وقوع بیماری‌های اندومتریال (هایپرپلازی و سرطان) و وقفه‌ تنفسی در حین خواب یا آپنه نیز بالا است.
- پژوهش‌های اخیر یکی از راه‌های پیشگیری و درمان سندرم تخمدان پلی‌کیستیک را به‌کارگیری الگوی درست در شیوه‌ زندگی می‌داند. دنبال کردن سبک زندگی صحیح می‌تواند عواملی مثل وزن بدن، میزان چربی شکم، سطح تستوسترون، رشد موی زاید و حتی مقاومت به انسولین را در زنان مبتلا بهبود بخشد.
-حذف استرس نیز نقش بزرگی در الگوی صحیح سبک زندگی دارد. زیرا می‌تواند سبب برقراری ثبات یا هوموستاز در محور هیپوتالاموس- هیپوفیز-آدرنال شود. این محور در سندرم تخمدان پلی‌کیستیک فعال و پرکارتر است. این بیماری در ایجاد افسردگی و اضطراب بیماران و به دنبال آن در رابطه با ناباروری این زنان نقش مهمی به عهده دارد.
 
بالا