• از عزیزانی که قصد ثبت نام در سایت را دارند درخواست می گردد ابتدا قوانین و مقررات را مطالعه فرمایند

باتری قلب و ولتاژ آن

Rajaei

سید مهدی رجائی
مدیرکل سایت
#1
باتری های قلب را دقیقا در چه محلی قرار میدهند؟ ولتاژ انها چقدر ا ست؟
 

tgbiology

فروزان همایونفر
#2
شهر تهران - ضربان ساز یا پيس ميکر در قسمت فوقاني سينه و يا شکم در زير پوست قرار می گیرد. جريان الکتريکي که توسط پيس ميکر توليد شده است از طريق سيمهاي مخصوصي که به آن ليد گفته مي شود و در داخل قلب قرار مي گيرند به عضله قلب هدايت مي شود. اين سيمها همچنين به پيس ميکر کمک مي کنند تا از چگونگي ضربان قلب آگاه شده و بتواند در موقع نياز جريان الکتريکي لازم را بفرستد. ساده ترين انواع پيس ميکر را پيس ميکر تک حفره اي مي نامند زيرا آنها از طريق يک ليد (سيم) تنها به يک حفره قلب که معمولا” بطن راست مي باشد متصل مي شوند .پيس ميکرهاي دو حفره اي دو ليد (سيم) دارند که معمولا” يکي در دهليز راست و ديگري در بطن راست قرار مي گيرد. اين پيس ميکرها قادر به تحريک دو حفره هستند.بعضي از پيس ميکرها دراراي سه ليد (سيم) هستند. يکي در دهليز راست، يکي در بطن راست، وديگري در بطن چپ قرار مي گيرد. در اين نوع، ضربان بطن راست و چپ بطور همزمان صورت مي گيرد و در بيماراني که مبتلا به نارسائي قلبي شديد هستند اين نوع پيس ميکرمي تواند منجر به افزايش کارآئي قلب شود.

منبع : دنياي علوم طبي ، انتشارات آموزشي کلينيک آريتمي تهران
 

mosavi

سیده حمیده موسوی
#3
استان مازندران. گروه زیست شناسی استان. باطری های قلب همان pace maker ها یا گره پیشاهنگ هستند و آنها را در محل گره پیشاهنگ قرار میدهند.
 

haryani

معصومه غفاری واحد
#4
پیس میکر یا همان "باطری قلب" میتواند کندی ضربان قلب را تشخیص دهد و با فرستادن جریان الکتریکی یک ضربان طبیعی و منظم را برقرار کند. پیس میکر از قطعات کوچک کامپیوتری و یک باطری کوچک ولی با طول عمر طولانی تشکیل شده است.

پیس میکر در قسمت فوقانی سینه و یا شکم در زیر پوست تعبیه میشود . جریان الکتریکی که توسط پیس میکر تولید شده است از طریق سیمهای مخصوصی که به آن لید گفته مي شود و در داخل قلب قرار میگیرند به عضله قلب هدایت میشود. این سیمها همچنین به پیس میکر کمک میکنند تا از چگونگی ضربان قلب آگاه شده و بتواند در موقع نیاز جریان الکتریکی لازم را بفرستد.
منبع انتشارات آموزشی کلینیک آریتمی تهران
 
#5
با سلام و احترام
استادان،پزشکان و صاحب نظران عزیز و بزرگوار اگر ممکن است بنده را در زمینه پیس میکرو ها راهنمائی بفرمائید/تحقیق بنده در شاخه پزشکی و قلب و عروق می باشد و به داده های نظیر ولتاژ موجود در گره های پیشاهنگی و ولتاژ متغیر پیس میکروها نیاز دارم.با سپاس فراوان از لطف همگی عزیزان
آیدی تلگرام بنده جهت ارتباط:Arash_ad23
 
بالا