• از عزیزانی که قصد ثبت نام در سایت را دارند درخواست می گردد ابتدا قوانین و مقررات را مطالعه فرمایند

بی بی کد اتوفاژی چیست؟

#1
صطلاح خودخواری یا اتوفاژی (autophagy) از کلمات یونانی اتو (auto) به معنی «خودکار» و فاژی (phagy) به معنی خوردن مشتق شده است. پدیده اتوفاژی به معنای واقعی کلمه به معنی «خود را خوردن» است و توضیح می دهد که چگونه سلول ها محتویات آسیب دیده یا فرسوده شان را می بلعند و از آن بلوک های ساختمانی ای را برای نوسازی خودشان فراهم می کنند با این که ممکن است به نظر برسد اتوفاژی روندی مخرب است اما این مکانیسم طبیعی دفاع سلول است.
بیماری های مختلف از جمله پارکینسون، آلزایمر، دیابت و سرطان به اختلال اتوفاژی مربوط اند در نتیجه این قبیل تحقیقات می توانند در درمان بیماری هایی مانند سرطان، پارکینسون و دیابت نوع 2 به کار آیند. برای مثال سلول های سرطانی از اتوفاژی برای بقای خود بهره می برند. گروه های تحقیقاتی زیادی در حال بررسی یک استراتژی مبارزه با این بیماری با کاهش استفاده سلول های سرطانی از روند پاکسازی هستند.
نقش اتوفاژی در تنظیم پاسخ های ایمنی در سال های اخیر توجه بسیاری از ایمونولوزیست ها را به خود جلب نموده است.در نتیجه بروز جهش در ژن های کلیدی مسیر اتوفاژی برخی از اختلالات سیستم ایمنی از جمله التهاب شدید مانند IBD مشاهده شده است.
 
بالا